מהו פאלון דאפא (פאלון גונג)? איך זה קשור לשן יון?

פאלון דאפא מוכר גם כפאלון גונג. זו שיטה המשלבת הוראה לשיפור עצמי ותרגילי מדיטציה. הוראת השיטה מתרכזת בשלושה עקרונות מרכזיים – אמת, חמלה וסובלנות. אמני השן יון מתרגלים פאלון דאפא, והיא מהווה מקור השראה להופעות שלנו.

הן לסין והן למערב יש היסטוריה של אמנים המשלבים רוחניות ביצירותיהם. בסין העתיקה, אמנים תרגלו מדיטציה וחיפשו שקט פנימי וחיבור עם היקום; הם האמינו שכדי ליצור אמנות אמתית, על האדם לטפח מידות טובות וטוהר פנימי. כיום, אמני השן יון הולכים בעקבות המסורת האצילה הזו.

ייתכן ששמעתם על רדיפת הפאלון דאפא, המתנהלת כיום בסין. היא החלה ב-1999, לאחר שבכל בוקר ניתן היה לראות עשרות מיליוני אנשים מתרגלים את תרגילי הפאלון דאפא בפארקים ברחבי סין. אולם מתוך חשש מהפופולריות שצברה השיטה, כאידיאולוגיה עצמאית שמחוץ לשליטת המפלגה הקומוניסטית, המפלגה הקומוניסטית פתחה בקמפיין רדיפה כלל ארצי במטרה להשמיד אותה. למעשה, מספר מתרגלי הפאלון דאפא עבר באותה עת את מספר חברי המפלגה הקומוניסטית הסינית.

כיום, לאחר שסבלו 20 שנות עינויים, כליאה והרג, המתרגלים הרוחניים האלו מתמידים  באמונתם וממשיכים להתנגד לרדיפה, תמיד באמצעים בלתי אלימים. הצוות האמנותי של השן יון, השואב מהם השראה, מעלה סיפורים אלה על בימות ברחבי העולם. ומתברר שאומץ לבם של האנשים האלו, כמו גם מסר התקווה שלהם, ריגשו כבר מיליוני צופים.